OİB 2023 Başvuruları Başladı.

Pin it Share Tweet   17 Mayıs 2023                                                                                                 

                                                              Başvuru için Tıklayınız

                                SON BAŞVURU TARİHİ

                 04 Eylül 2023/ Pazartesi

 

                                                Şartname ve Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

 

                                                                                      

Otomotiv endüstrisindeki dönüşüm doğrultusunda, genel tasarım, yazılım tasarımları ve otomotiv sektöründe ülke-bölge için farklılık yaratacak projeler kapsamında sürdürülebilir otomotiv ve mobilite çözümlerine odaklanmıştır. Genel tasarım ifadesi; bütünsel, görsel araç tasarımından, birbiriyle haberleşebilen araç ve cihazların oluşturduğu sistem tasarımına; otomotiv endüstrisindeki komponent (parça ve aksam) tasarımından, şarj ve batarya gibi altyapıların teknik tasarımına kadar konuları ifade etmektedir. Yazılım tasarımı ifadesi; araç paylaşma, bağlantılı, otonom, elektrikli ve diğer alternatif yakıtlı araçlar, konum bazlı uygulamalar, akıllı park uygulamaları, akıllı ağlar ve akıllı altyapı uygulamaları, dijitalleşme vb. mobilite konularına yenilikçi çözümler üreten yazılım tasarımını ifade etmektedir.”

Ayrıca, araçların ve akıllı cihazların diğer araç ve cihazlarla bağlantısından, araçların yazılımlarının uzaktan güncellenmesine, siber güvenlik önlemlerinden giyilebilir teknolojilere kadar çeşitli projeler ile yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji ve çevreci yaklaşımlar, ergonomi, emniyet, enerji vb. temaları içeren tüm projeler yarışma kapsamında değerlendirilir ancak 2023 yılı için SÜRDÜRÜLEBİLİR çözümler içeren projelere öncelik verilmesine gayret edilecektir. Sürdürülebilir çözümler ifadesi iklim değişikliğine uyumlu ve karbon emisyonunu azaltmaya yönelik teknolojiler, elektrikli araçlar, ulaşım çözümleri, sürüş deneyim teknolojileri gibi konular başta olmak üzere Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamındaki ilgili tüm başlıkları içermektedir.

 

 

 

 Etiketler :
OİB2023

© Copyright 2019. All Right Reserved By DEPARK

Bu web sayfası çerezler ve Google Analytics web analiz aracını kullanıyor. Sayfalarımızı ziyaret ettiğinizde bunu kabul etmiş sayılırsınız. Gizlilik politikamızla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.